сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 56
home Вести

Албанец поставен за директор на водовод во Свети Николе

Албанец поставен за директор на водовод во Свети Николе

Од податоците запишани во Централниот регистер јавно објавени на 24.09.2020 година се гледа дека Водостопанство Свети Николе има нов Раководител на местото на пензионираниот.

Од вчера по се изгледа во светиниколско започна спроведувањето на вработувања по раковен клуч.

Во општина со 0% Албанци се вработува ни помалку ни повеќе Директор/раководител.

Коронавирус