вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Алармантно: Не се дише во Кавадарци, Битола, Струмица, Тетово, Карпош, Куманово

Алармантно: Не се дише во Кавадарци, Битола, Струмица, Тетово, Карпош, Куманово

535 милиграми ПМ 10 на метар кубен покажува вечерва мерната станица во Кавадарци. Ништо подобрo не е ниту во Битола каде граѓаните вечерва дишат воздух „збогатен“ со 473 милиграми ПМ 10 на метар кубен.

Не се дише ниту во Струмица, Тетово, Скопје, Куманово…

Овие бројки се 10 пати повисоки од дозволеното.

Парламентарни избори 2020