четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 112
home Вести

Актерот Вилдан Максути со порака до Заев: Ти немаш љубов кон своите Македонци, а не па кон Албанците!

Актерот Вилдан Максути со порака до Заев: Ти немаш љубов кон своите Македонци, а не па кон Албанците!

Албанскиот актер, Вилдан Максути, апропо денешната бомба во која Зоран Заев ги навредува Албанците излезе со свој став и јасна порака до него:

Коронавирус