понеделник, 1. март 2021. Вести денес: 22
home Вести

Актерот Вељановски со прашање до Шилегов и Богоев: Како мерките за справување со загаденоста и забраната за градежни работи? (ВИДЕО)

Актерот Вељановски со прашање до Шилегов и Богоев: Како мерките за справување со загаденоста и забраната за градежни работи? (ВИДЕО)

Актерот Роберт Вељановски на својот Фејсбук профил објави видео на кое јасно се гледа како без никаква забрана се извршуваат градежните работи во општината Карпош и покрај забраната поради високо загадениот воздух во главниот град.

Вељановски преку својот Фејсбук статус ги запраша и градоначалниците Петре Шилегов и Стефан Богоев како се справуваат со мерките за загаден воздух?

-Како мерките за справување со загаденоста и забраната за градежни работи во Град Скопје и во @Карпош?!

Петре Шилегов?! Петре Шилегов?! Стефан Богоев?!, прашува актерот Вељановски.

Коронавирус