сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Актерката Билјана Беличанец пронајдена мртва

Актерката Билјана Беличанец пронајдена мртва

Актерката и поранешна градоначалничка на општина Кисела Водa, Билјана Беличанец синоќа е пронајдена мртва, потврдуваат од МВР.

Имаше неполни 46 години. Нејзин матичен театар е Драмскиот театар во Скопје. Според првичните информации, таа е пронајдена обесена.

Неофицијално, станува збор за самоубиство со бесење.

Беличанец беше градоначалник на скопската општина Кисела Вода од 2013 до 2017.

Беличанец глумеше во повеќе ТВ-проекти како „Здраво генијалци“ и натсихронизираше гласови во турски серии.

Има две деца од првиот брак.

Неодамна втор пат се омажи со режисерот Сашо Миленковски, пишува порталот СДК.мк.

Најнови вести

Коронавирус