четврток, 3. декември 2020. Вести денес: 133
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ и денес протестира, блокада на три раскрсници, Влада, МНР и министерство за правда

home Вести

„Ако земјотрес се случеше во Македонија како Албанија не знам што ќе правевме – кубуриме со кадар“, вели Черних

„Ако земјотрес се случеше во Македонија како Албанија не знам што ќе правевме – кубуриме со кадар“, вели Черних

Раководителката на Опсерваторијата, сеизмолог д-р Драгана Черних-Анастасовска вели дека доколку во Македонија се случи земјотрес како во Албанија не знае како и што ќе прават, пренесува ТВ21.

Таа додава дека од некогашните 18 лица вработени во опсерваторијата, сега имаат само три сеизмолози.

Коронавирус