понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 64
home Вести

Акциска контрола: За 24 часа полицијата регистрираше 46 прекршоци

Акциска контрола: За 24 часа полицијата регистрираше 46 прекршоци

Одделението за безбедност на патниот сообраќај при Секторот за внатрешни работи Скопје изминатите 24 часа спроведе акциска контрола, при која се откриени 46 прекршоци сторени од возачи на моторни возила.

Како што соопшти МВР, за време на контролата издадени се 52 прекршочни платни налози и 20 мандатни платни налози.

Коронавирус