четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 176
home Вести

Ахмети: Законот за јазици е веќе усвоен, чекавме 150 години, ќе почекаме уште неколку дена

Ахмети: Законот за јазици е веќе усвоен, чекавме 150 години, ќе почекаме уште неколку дена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вели дека за него Законот за јазици веќе е усвоен и покрај ветото на претседателот Ѓорге Иванов, и според него е потребно уште некое време за негова конечност.

-Сме чекале 150 години, ќе почекаме уште неколку дена – рече Ахмети на свечена академија по повод 10-годишнината од прогласувањето независност на Косово, оддржана во Скопје.

Најнови вести

Коронавирус