среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Ахмети за коалицискиот партнер: Заев се извини што рече дека Албанците не вредат 5 пари

Ахмети за коалицискиот партнер: Заев се извини што рече дека Албанците не вредат 5 пари

Заев се извинил за тоа што во нелегално сниманите разговори кои беа објавени во изборната кампања ги нарекува албанците пет пари, откри синоќа лидерот на ДУИ, Али Ахмети во интервју за ТВ21.

„Зоран Заев се извини за тоа што ги нарече албанците дека не вредат 5 пари“, одговори Ахмети на поставеното прашање во дебатниот магазин „Click Plus“.

Глас за кој Заев потврди дека е негов, се слушаше на една од поеќето објавени аудио снимки за време на изборната кампања, во кои лидерот на СДСМ за албанците вели дека не вредат пет пари.

Коронавирус