вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 119
home Вести

Ахмети: Време е за првиот премиер Албанец!

Ахмети: Време е за првиот премиер Албанец!

Целта на Демократската унија за интеграција е премиер Албанец, пишува на својот фејсбук профил лидерот на партијата, Али Ахмети.

„Дозволете заеднички да ја дефинираме нашата следна цел – на следните избори заеднички да избереме ценета, докажана и прифатлива личност за ПРВ АЛБАНСКИ ПРЕМИЕР !!!, пишува Ахмети во свој статус по повод 18-годишнината од основањето на партијата.

Të nderuar qytetarë, të dashur bashkëmendimtarë, Sot Bashkimi Demokratik për Integrim shënon 18 vjetorin e themelimit…

Gepostet von Ali Ahmeti am Freitag, 5. Juni 2020