вторник, 31. март 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Ахмети повторно го свика претседателство на ДУИ

Ахмети повторно го свика претседателство на ДУИ

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, свика седница на Централното Претседателство на партијата.

Како што најавуваат од партијата седницата ќе се одржи денес, со почеток во 13:00 часот во партиското седиште во Тетово.

-На седницата треба да се разгледаат предлозите за делегати на четвртиот изборен конгрес на ДУИ како и идните партиски тела, но и идните програмски определби и статутарни промени, соопштуваат од партијата.