петок, 3. јули 2020. Вести денес: 255
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Ахмети по изгласувањето на уставните измени: Бидна!

Ахмети по изгласувањето на уставните измени: Бидна!

Бидна! – вака лидерот на ДУИ Али Ахмети на својот Фејсбук профил го означи завршувањето на процесот на Договорот од Преспа во Собранието.

Со 81 глас „за“ попладнево во Собранието беа изгласани уставните измени.

Парламентарни избори 2020