сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Ахмети: Овој глас ви припаѓа вам, маченици на албанската нација!

Ахмети: Овој глас ви припаѓа вам, маченици на албанската нација!

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети на својот Фејсбук профил го честиташе Законот за употреба на јазиците.

-Овој глас и овој ден ви припаѓа вам и на оние кои веќе не се тука, а се најзаслужни, мачениците на албанската нација. Честитки за сите, напиша лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Ахмети објави фотографија од гласањето.

Најнови вести

Коронавирус