вторник, 1. декември 2020. Вести денес: 203
home Вести

Ахмети на средба кај Касами

Ахмети на средба кај Касами

Али Ахмети, претсдателот на ДУИ објави дека средба со претседателот на Беса, колациски партнер на СДСМ, Билал Касами.

Според информации на тв 24, средбата се случила во Собранието и траела околу половина час.

Се согласивме да ги продолжиме нашите напори за евроатланскиот апт на земјата – напиша на социјалните мрежи Ахмети и посочи дека се надева на средба и со лидерите на другите партии од албанскиот блок.

Претходно Алијанса – Алтернатива одбија средба со Ахмети откако ДУИ побара поддршка за премиер – албанец. Средбата со Касами доаѓа откако вчера ДУИ ја промовираше албанската платформа кој исто така ја одбија Села и Гаши.

Коронавирус