понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 23
home Вести

Ахмети: И една година да трае владата на Заев, имаме премиер Албанец

Ахмети: И една година да трае владата на Заев, имаме премиер Албанец

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети во емисијата „Клик Плус“ на телевизија Тв21 изјави дека дури и да трае оваа Влада една година, последните 100 дена на чело на Владата ќе имаме премиер Албанец кој ќе биде предложен од страна на ДУИ.

-И една година да трае партнеството со Заев, последните 100 дена ќе имаме премиер Албанец предложен од ДУИ, рече Ахмети.

Земјата ќе го има првиот премиер Албанец, додаде тој, макар и за 100 дена, а сите мислеа дека не можеме да го направиме тоа.

Коронавирус