четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 59
home Вести

Ахмети го свика претседателство на ДУИ

Ахмети го свика претседателство на ДУИ

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, свика седница на Централното претседателство на партијата.

Од ДУИ информираат дека седницата ќе се одржи денес со почеток во 15 часот во партиското седиште во Тетово.

-На седницата ќе се говори околу четвртиот изборен конгрес на ДУИ, идните програмски определби и статутарни промени, се наведува во соопштението од партијата.

Коронавирус