недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Ахмети го свика Централното партиско раководство на ДУИ

Ахмети го свика Централното партиско раководство на ДУИ

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети, за денеска во 15:00 часот свика состанок на Централното партиско раководство во седиштето на партијата во Мала Речица.

Се очекува на средбата да се разгледува актуелната политичка состојба во земјава, како и внатрепартиската организација на партијата пред оддржување на изборниот Конгрес на партијата.

Коронавирус