вторник, 4. октомври 2022. Вести денес: 171
home Вести

Ахмети го откри Заев: Им дадовме на Бугарите понуда, чекаме да ја прифатат

Ахмети го откри Заев: Им дадовме на Бугарите понуда, чекаме да ја прифатат

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети во емисијата „Клик плус“ на ТВ 21 го откри планот на Заев во преговорите со Бугарија.

Имено Ахмети откри дека македонската влада испратила конкретна понуда до бугарските власти, како и тоа дека очекуваат истата да биде прифатена.

Коронавирус