среда, 8. декември 2021. Вести денес: 101
home Вести

Агим Нухиу му се заканувал на просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски

Агим Нухиу му се заканувал на просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски

Просветниот инспектор Ѓорѓи Илиевски во неговото гостување во Отворено студио на Алфа телевизија изјави добивал закани од заменик министерот на МВР, Агим Нухиу откако беше објавено како Нухиу незаконски се стекнал со професорско звање на Тетовскиот универзитет.

Илиевски на прашањето дали добивал закани откако го објави скандалот за функционери од ДУИ како се стекнувале со наставно научни звања вели дека добивал закани по неговото семејство од страна на Нухиу и дека тоа се ниски работи од страна на еден заменик министер.

– Се закануваат, пази имаш семејство внимавај, имаш деца. Да има и такво нешто. Тоа е ниска работа, тоа се ниски работи кога ќе слушнеш од заменик министер за внатрешни работи, потенцираше Илиевски.

Најнови вести

Коронавирус