вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 60
home Вести

Агатангел: Знаевме што ќе се случи ако дојде СДСМ на власт, народот е незадоволен од социјала, од економија, а луѓе се бркаат од работа се повеќе заради политика

Агатангел: Знаевме што ќе се случи ако дојде СДСМ на власт, народот е незадоволен од социјала, од економија, а луѓе се бркаат од работа се повеќе заради политика

Народот е многу незадоволен, има општо незадоволство, од политичари, од социјала, од економијата, луѓе се бркаат од работа, ако си политички за една партија или за друга ќе те избркаат, значи комплетно незадоволство, но народот некогаш е неодлучен, иако знаевме точно што ќе се случи ако дојде СДСМ на власт, рече Владиката Агатангел вечерва во Алфа телевизија.

-Референдумот не помина, претседателот на ДИК кажа дека референдумот е неуспешен, но власта го помина со плус осумтте пратеници – истакна владиката Агатангел.

Коронавирус