петок, 3. декември 2021. Вести денес: 7
home Вести

Аџиоски и Дурловски: Продолжуваме братски и сложно, еден од надвор, друг од внатре во собранието да се бориме за рушење на криминалната власт!

Аџиоски и Дурловски: Продолжуваме братски и сложно, еден од надвор, друг од внатре во собранието да се бориме за рушење на криминалната власт!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски.

Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се борат за рушење на криминалната власт, еден внатре од собранието, еден од надвор.

-Продолжуваме братски и сложно, еден од надвор,друг од внатре во собранието,да се бориме за рушење на криминалната власт!
#ДаЖивееВМРОДПМНЕ⚫️🔴
#ДаЖивееРепубликаМакедонија🇲🇰, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Продолжуваме братски и сложно, еден од надвор,друг од внатре во собранието,да се бориме за рушење на криминалната власт!
#ДаЖивееВМРОДПМНЕ⚫️🔴
#ДаЖивееРепубликаМакедонија🇲🇰

Posted by Mirce Adzioski on Thursday, October 29, 2020

Коронавирус