сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 22
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Вести

Адвокатот на Чавков открива детали по второто приведување на поранешниот министер

Адвокатот на Митко Чавков за Алфа открива – поранешниот министер сам се пријавил на 192 да каже каде да го бараат. 
Адвокатот на Чавков открива детали по второто приведување на поранешниот министер

Дали се спинуваат информации во јавноста за осомничените за настаните во Собранието?

Адвокатот на Митко Чавков за Алфа открива – поранешниот министер сам се пријавил на 192 да каже каде да го бараат.

Не е јасно зошто бил баран во стан на МВР,  а не во куќата во Лисиче каде живее и првиот пат бил уапсен? Адвокатот на Чавков во разговор за Алфа вели дека решението за продолжувањето на мерката притвор на Чавков е по основ на поднесено обвинение, а не како што се пласираат лажни информации за непочитување куќен притвор од неговата страна.

Целото видео со разговорот објавен на „Алфа“ може да го погледнете во продолжение