понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 90
home Вести

Адвокатот Менкиноски објасни како законски треба да се избере кој ќе ја замени уапсената Јанева во СЈО

Адвокатот Менкиноски објасни како законски треба да се избере кој ќе ја замени уапсената Јанева во СЈО

Адвокатот Тони Менкиноски вели дека е противзаконско ако нов специјален јавен обвинител, на местото на уапсената Јанева, се бира како што денес најавија од Обвинителството.

„В.Д.СПЕЦИЈАЛЕН ЈАВЕН ОБВИНИТЕЛ -МОЖЕ ДА ИМА САМО СО СОГЛАСНОСТ НА ЧЕТИРИТЕ ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ – ОВА Е СОГЛАСНО СО ЗАКОН!!!!!!!- СЕ ДРУГО Е ПРОТИВЗАКОНСКО“-порача тој.

Коронавирус