среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 123
home Вести

Адвокатите на Јанкулоска бараат таа да се додаде на листата на жртви на прислушувањето

Адвокатите на Јанкулоска бараат таа да се додаде на листата на жртви на прислушувањето

Адвокатот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, Љупчо Петковски доставил пријава до приемното одделение во судот со која бара кон листата на оштетени од прислушувањето да се додаде и екс министерката, пишува ФОКУС.

Инаку таа е обвинета во овој предмет, но одбраната рече дека таа била обвинета во случајот за делот Тврдина, а не и во  Таргет.

Најнови вести

Коронавирус