понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Адеми: Во петок или сабота средба со СОНК

Адеми: Во петок или сабота средба со СОНК

Министерот за образование и наука Арбер Адеми денеска при посетата на скопското осново училиште „Лирија“ информира дека в петок или сабота ќе одржи средба со Синдикатот за образование, наука и култура – СОНК.

Тој посочи дека Министертсвото е во редовна комуникација со претседателот на СОНК, Јаким Неделковски.

– Разговараме, дискутираме и анализираме за сите параметри, откако се ќе биде расчистено и кристално јасно ќе одлучиме заеднички за идното покачување на платите, рече Адеми.

Коронавирус