четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 90
home Вести

Адеми: Укинување на државната матура за оваа генерација или полагање во јуни

Адеми: Укинување на државната матура за оваа генерација или полагање во јуни

Полагање на државната матура во јуни или укинување на обврската за оваа генерација матуранти се опциите кои ќе бидат разгледувани на наредните владини седници, рече министерот за образование и наука Арбер Адеми на денешната прес конференција.

Адеми информираше дека на следните седници ќе се разгледа и поширокиот образовен план што треба да се преземе во овој период.

Најнови вести

ЕУРО 2020

Македонија