понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 164
home Вести

Адеми ги брани Шверцерите: Навивачите беа културни и јас сакам почесто да бидат присутни во културни институции

Адеми ги брани Шверцерите: Навивачите беа културни и јас сакам почесто да бидат присутни во културни институции

Министерот за образование и наука Арбр Адеми изјави дека ништо против што Шверцерите скокале и урлале во МНТ.

Одговарајќи на новинарски прашања по потпишувањето на Протоколот за соработка со САД, министерот Адеми рече дека нема ништо невообичаено во тоа навивачи да слават јубилеј во културна институција.

– И навивачите можат да бидат културни и да слават во културна институција. Јас би сакала уште почесто во културни институции да слават јубилеи на културен начин, истакна Адеми.

Коронавирус