сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 92
home Вести

А1ОН: Невладината на Боки 13 заклучена

А1ОН: Невладината на Боки 13 заклучена

Во седиштето на невладината организација Меѓународен сојуз, чиј претседател е неформалниот сопственик на „1ТВ“, Бојан Јовановски, долго време не доаѓа никој, велат за „А1он“ вработени од кампусот на Институтот за земјотресно инженерство – ИЗИС, каде што е сместена невладината. Вратите на невладината на улицата „Тодор Александров“ денеска беа затворени.

Пред седиштето, кое се наоѓа на скопско Водно, стојат натписот на невладината, испишан на македонски и на англиски јазик, логото на организацијата и три знамиња, меѓу кои и државното.

Целиот текст на А1ОН.

Коронавирус