недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 120
home Вести

А1ОН: Миле Јанакиески повторно однесен во болница

А1ОН: Миле Јанакиески повторно однесен во болница

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, денеска повторно е префрлен во една скопските приватни клиники поради преглед за итна здравствена интервенција, потврди за „А1 он“, неговиот адвокат, Александар Новаковски.

Новаковски изјавил дека дека во четвртокот при прегледот на Јанакиески му биле констатирани два здравствени проблеми, од кои едниот можел да се третира како итна интервенција.

„По одобрение на судот и затворската управа е пренесен на преглед во приватна клиника“, рекол Новаковски за „А1 он“.

Целата вест на А1ОН.

Коронавирус