четврток, 5. август 2021. Вести денес: 172
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

95% од пријавените за гласање во изолација и позитивни на коронавирус го искористиле своето право на глас

95% од пријавените за гласање во изолација и позитивни на коронавирус го искористиле своето право на глас

Денеска во Македонија се спроведе првото гласање за претстојните предвремени парламентарни избори на лицата кои се заболени од коронавирус и лицата кои се во самоизолација.

На последната прес конференција од Државната изборна комисија посочија дека за денеска биле утврдени 759 лица кои имале право на глас од своите домови, додека пак тоа право го искористиле 723 лица.

Коронавирус