понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 155
home Вести

697 санкции за неносење маска

697 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (25/26.10.2020) на територијата на Република  Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 697 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

Коронавирус