сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 129
home Вести

607 санкции за неносење заштитни маска

607 санкции за неносење заштитни маска

Во текот на изминатото деноноќие (17/18.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 607 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.

Најнови вести

Локални избори 2021