четврток, 21. јануари 2021. Вести денес: 161
home Вести

592 казни за неносење маска

592 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (22/23.12.2020 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 592 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Коронавирус