вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 131
home Вести

509 казни за неносење маска

509 казни за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (07/08.02.2021 година) на територијата на Република  Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 509 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

ЕУРО 2020

Македонија