вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 181
home Вести

30 април 2019, ЗАЕВ: Имав успешни состаноци со Меркел и Макрон, ова лето имаме датум, одиме напред со Стево!

30 април 2019, ЗАЕВ: Имав успешни состаноци со Меркел и Макрон, ова лето имаме датум, одиме напред со Стево!

Претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев, во тек на предизборната кампања на митинг одржан во Општина Илинден на собраните симпатизери им порача дека доаѓа директно од Берлин, каде што имал многу плодни и успешни состаноци со германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон, а дека Македонија ќе добие датум за преговори. Останува нејасно каде се изгуби таа поддршка во изминативе 6 месеци.

Локални избори 2021