вторник, 7. декември 2021. Вести денес: 168
home Вести

24 ВЕСТИ: Катица нарачала кафе во СЈО, а ќе се обрати и пред јавноста

24 ВЕСТИ: Катица нарачала кафе во СЈО, а ќе се обрати и пред јавноста

Специјалната обвинителка во оставка денеска се појавила во просториите на СЈО.

Според информациите на ТВ24 Катица Јанева нарачала кафе, а во 14 часот ќе одржи и прес конференција но таа информација не е потврдена одвнатре од СЈО.

Нејзиното доаѓање на работа после една недела било изненадување за вработените,

Во овој момент не е познато што се случува во просториите на СЈО, но како што се наведува можно е околу 14 часот Катица Јанева да одржи прес конференција.

Од ОЈО денеска обелоденија уште една информација поврзна со шефицата во оставка Катица Јанева.

Имено, скопското обвинителство соопшти дека е најден и вториот телефон на Катица за кој се тврдеше дека е изгубен.

Најнови вести

Коронавирус