сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 25
home Вести

19 лица го прекршиле полицискиот час, казнети 584 граѓани за неносење маска

19 лица го прекршиле полицискиот час, казнети 584 граѓани за неносење маска

Од 20.00 часот (10.04.2021) до 05.00 часот (11.04.2021) констатирано е дека 19 лица не ја почитувале забраната за движење.

Во текот на изминатото деноноќие (10/11.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци.

-Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19, информира МВР.

Коронавирус