понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 133
home Вести

110 вработени во МВР се заразени со КОВИД-19

110 вработени во МВР се заразени со КОВИД-19

Вкупно 110 вработени во Министерството за внатрешни работи во моментов се заразени со Ковид-19, поради што се наоѓаат во изолација.

Од МВР за „Фокус“ велат дека бројот на заразени во изминатиот период се движи од 80 до 120, а според последните падатоци од утринава, активно заразени се 110 вработени.

Коронавирус