понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 114
home Вести

11 прекршувања на забраната за движење, 171 санкција за неносење маска

11 прекршувања на забраната за движење, 171 санкција за неносење маска

Од 00.00 часот до 04.00 часот (29.05.2021) констатирано е дека единаесет лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (28/29.05.2021) пак, на територијата на Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 171 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата и сите заеднички да придонесеме за спречување на ширењето на Ковид 19.

Коронавирус