недела, 9. август 2020. Вести денес: 53
home Вести

103 македонски полицајци во изолација, 14 од нив позитивни на Ковид-19

103 македонски полицајци во изолација, 14 од нив позитивни на Ковид-19

Сто и три прпадници на полицијата се ставени во изолација, а 14 од нив се позитивни на Ковид-19, потврдија за МИА од МВР.

Засега не се знае како дошло до нивно заразување.

Во изолација се ставени полицајци од Скопје, Тетово, но и од други градови. (МИА)

Коронавирус