четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 45
home Вести

1 мај неработен ден за сите граѓани

1 мај неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека 1 мај, среда, Денот на трудот е неработен ден за сите граѓани.

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика на сите граѓани им го честита Денот на трудот.

Коронавирус