сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 46
home Македонија

Утре без струја неколку улици од Кисела Вода

Утре без струја неколку улици од Кисела Вода

Од ЕВН Македонија АД известуваат дека утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во Општина Кисела Вода.

Планирано е во периодот од 09:00-15:00 часот без електрична енергија да останат корисниците на дел од ул.Доситеј Обрадовиќ, ул.Киро Крстевски, дел од ул.Боте Боцевски, ул.Марко Цепенков во Општина Кисела Вода.

Коронавирус