недела, 5. декември 2021. Вести денес: 93
home Македонија

Трипуновски: Николовски да се охрабри да излезе на дуел со мене, а не да ги плаќа своите пулени да ме напаѓаат

Трипуновски: Николовски да се охрабри да излезе на дуел со мене, а не да ги плаќа своите пулени да ме напаѓаат

Наместо да собере храброст и излезе на тв дуел Љупчо Николовски ги праќа своите пулени да ме напаѓаат и шират невистини.
Вистинските проблеми на земјоделците се сега и денес. Никогаш порано не се фрлаше слива, бостан, зелка, не се сечеа цели стебла јаболкници, никогаш порано земјоделецот не беше вака понижен.
Време е да си одите.
Оставка. Напиша на Фејсбук, Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ, како одговор на нападите кои ги доби на истата социјална мрежа.

Коронавирус