сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 94
home Македонија

Трајковски најзаслужен за првата победа на Палермо во новата сезона (ВИДЕО)

Трајковски најзаслужен за првата победа на Палермо во новата сезона (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски репрезентативец Александар Трајковски е јунакот на Палермо во синоќешната победа на гостувањето кај Фоџа со 2:1.

Трајковски најпрво му асистираше на Салви во 54.минута за изедначување, а осум минути потоа и самиот тој се запиша во листата на стрелците со удар од 20-ина метри.

Вториот македонски репрезентативец во дресот на Палермо, Илија Несторовски, во игра влезе од клупата за резерви во самиот финиш од средбата.

Палермо по три рунди во Серија Б е на 5.место со една победа и два нерешени натпревара.

Коронавирус