сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 28
home Македонија

„Тигрите“ на Боемска уапсиле три млади момчиња кога виделе што носат во нивното „БМВ“ им станало јасно која им е намерата таа ноќ

„Тигрите“ на Боемска уапсиле три млади момчиња кога виделе што носат во нивното „БМВ“ им станало јасно која им е намерата таа ноќ

На 16.07.2021 околу 23.30 часот на ул.„Боемска“ во Скопје, од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција и САЕ „Тигар“ биле лишени од слобода А.А.(24), Б.И.(20) и О.А.(23), сите од Скопје, кои се превезувале со патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, бидејќи при преглед биле пронајдени нож и дрвена палка.

Лицата се приведени и предадени на Полициска станица Центар, по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Коронавирус