понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 148
home Македонија

Тешка сообраќајка во Скопје: Автомобил излета од патот, меѓу повредените и малолетна сопатничка

Тешка сообраќајка во Скопје: Автомобил излета од патот, меѓу повредените и малолетна сопатничка

Три лица се повредени во сообраќајна несреќа која се случила во Скопје.

На 17.09.2021 во 07:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локален пат село Танушевци-село Бродец, патничко возило „киа рио“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.С.(58) од Скопје, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, додека малолетна сопатничка и С.С.(49) се здобиле со телесни повреди, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Увид извршила екипа од СВР Скопје, информира МВР.

Локални избори 2021