петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 30
home Македонија

Тажна вест: Почина Дрaле од групата „Забрањено пушење“

Тажна вест: Почина Дрaле од групата „Забрањено пушење“

Дражен Јанковиќ познат како Дрaле, клавијатурист на групата ,,Забрањено пушење” и братучед на фронтменот Неле Карајлиќ, почина утрово.

Тој беше клавијатурист во култната босанска група, но и автор на повеќе песни. Има издадено неколку книги меѓу кои и ,,Патепис на забрането пушење”.

Дреле е роден 1965 година, а фановите на групата ќе го паметат по незаборавните стихови за повеќе песни.

Коронавирус