вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 0
home Македонија

Таравари: Промените во Скопје доаѓаат!

Таравари: Промените во Скопје доаѓаат!

Промените во Скопје доаѓаат!,пишува на својот Фејсбук профил актуелниот градоначалник и нерерален секретар на Алијансат на Албанците, Арбен Тарвари по средбата со независната кандидатка за градоначалник на град Скопје Данела Арсовска.

-Ndryshimet në Shkup po vijnë!

Промените во Скопје доаѓаат!, пишува Таравари во својата објава.

Локални избори 2021