среда, 1. декември 2021. Вести денес: 22
home Македонија

Стерлинг најдобар играч во Премиер лигата за ноември

Стерлинг најдобар играч во Премиер лигата за ноември

Фудбалерот на Манчестер Сити, Рахим Стерлинг, е прогласен за најдобар играч во Премиер лигата во ноември, е објавено на официјалната веб-страница на лигата.

На три натпревари минатиот месец, Стерлинг постигна три гола и оствари три асистенции.

За него ова е втора ваква награда, откако беше најдобар и за месец август.

Оваа сезона, 24-годишниот Стерлинг досега има одиграно 13 натпревари во шампионатот на Англија, постигнато осум гола и остварено шест асистенции. 

МИА

Коронавирус