понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Македонија

ФОТО: Спречен инцидент за време на потпишувањето на Договорот меѓу Македонија и Грција

ФОТО: Спречен инцидент за време на потпишувањето на Договорот меѓу Македонија и Грција

Грчката полиција спречи националисти кои протестираат да ја попречат церемонијата на потпишување на Договорот за решавање на спорот со името.

Полицијата ги растера демонстрантите со солзавец кои се обидуваа да упаднат во безбедносниот периметар и да стигнат до селото Псарадес.

ФОТО: Life-events.gr

МИА

Коронавирус